×
×

Elektronické podepisování dokumentů

Postup elektronického podepsání dokumentu prostřednictvím Signi

Pokud jste obdrželi notifikační email s žádostí o elektronický podpis dokumentu od GS1 Czech Republic, postupujte prosím podle doporučeného návodu.
V případě, že používáte aplikaci Signi, naleznete dokument čekající na podpis po přihlášení přímo ve vašem účtu.
Pokud Signi nepoužíváte, následujte níže uvedené kroky. Pro podpis dokumentu není potřeba nic instalovat.
V notifikačním e-mailu, který jste obdrželi, najdete tlačítko Zobrazit dokument.


Na další obrazovce, kam se dostanete po prokliku z notifikace, je uvedeno, kdo a jaký dokument posílá. Dokument si snadno zobrazíte a projdete.V dokumentu, kde bude umístěn váš podpis, se nachází tlačítko Podepsat. Po kliknutí proběhne ověření. Na telefonní číslo, které bylo uvedeno jako kontaktní pro Vaši osobu, přijde ověřovací PIN pro podpis dokumentu. PIN opište a klikněte na tlačítko Ověřit kód. V případě potřeby si můžete nechat zaslat nový PIN.


V dalším formuláři uveďte název obce a jméno podepisující osoby (záložka TEXT), popřípadě můžete vložit obrázek se svým podpisem (záložka VLOŽIT OBRÁZEK). Poté klikněte na tlačítko Vložit podpis.


Hotovo, podepsáno oběma stranami. Podepsaný dokument obdržíte ihned do svého emailu.

Dokumenty uzavřené v aplikaci Signi mají stejnou právní váhu jako papírové dokumenty. Více o aplikaci Signi naleznete na webu www.signi.com.

Bezpečnost

O bezpečnost svých dat se rozhodně nemusíte obávat. Elektronický podpis dokumentu probíhá v kontrolovaném prostředí aplikace Signi, což zajišťuje nezpochybnitelné spojení podpisu s dokumentem. Celý průběh vytvoření a podepisování dokumentu zachycují detailní logy a vzniká podrobná auditní stopa.

Signi používá technologii zamykání dokumentů pomocí kvalifikované elektronické pečeti. Ta se používá po každém podepisujícím. Pečeť zajišťuje integritu dokumentu podepsaného elektronickým podpisem. Každý uzavřený dokument pak potvrzuje kvalifikované časové razítko, které bezpečně zaznamená čas uzavření dokumentu také u nezávislé certifikační autority.