×
×

Jak začít?

Je to snadné. Pro svoji firmu nejprve potřebujete identifikační číslo GCP a pro svoje produkty globální čísla obchodních položek GTIN. Obojí získáte po registraci v GS1 Czech Republic zde a k tomu číslo GLN, které možná využijete pro elektronickou komunikaci s partnery. Dále si vygenerujete čárové kódy pro vaše produkty. A můžete začít obchodovat!

Brána do světa obchodu

Registrací svojí firmy do GS1 Czech Republic snadno získáte čárové kódy pro vaše podnikání. Přidáte se tak k více než 9000 spokojených uživatelů Systému GS1 v České republice. A otevřou se vám dveře i k zákazníkům v zahraničí, neboť standardy GS1 jsou mezinárodně platné a přidělená identifikační čísla GS1 fungují na celé planetě.

Dva druhy registrace

Registraci je možné provést on-line. Výrobci, prodejci, distributoři, žadatelé o přidělení GLN, zdravotnické a státní instituce aj. se mohou zapojit ZDE.

Poskytovatelé logistických služeb, technické a technologické společnosti a polygrafické firmy se mohu registrovat ZDE.

Na začátku registrace se prosím seznamte s obchodními podmínkami, obchodní smlouvou a s ceníkem. Poté posuďte vhodnost využívání Systému GS1 ve své firmě. Zvažte, kolik budete potřebovat označit produktů, případně jejich variant. V případě, že potřebujete poradit, využijte služeb našeho helpdesku na telefonním čísle +420 227 031 261 (v pracovní dny od 8.00 do 16.30) nebo na e-mailu helpdesk@gs1cz.org.

Registrované společnosti se musejí řídit podmínkami užívání Systému GS1. Především řídit se pokyny GS1 Czech Republic ohledně implementace a dodržování standardů Systému GS1. Dále hradit poplatky ve sjednané výši a ve smluvních termínech na účet provozovatele a absolvovat požadovaná školení na osvojení základů Systému GS1 a použití čárových kódů, popřípadě jiných produktů Systému GS1. Nutné je také neprodleně oznámit a projednat s provozovatelem podstatné změny týkající se uživatele (např. rozdělení, zánik, konkurzní řízení, likvidace firmy, změna sídla, atd.).
V případě zániku účinnosti smlouvy s GS1 Czech Republic nesmí firma dále využívat žádný ze standardů Systému GS1.