×
×

Sběr dat

Sběr dat (snímání) je nemyslitelný bez přesně definovaných datových nosičů standardních informací – tj. čárových kódů, 2D kódů, případně EPC/RFID tagů.

Technologie čárových kódů Systému GS1 představuje způsob automatického sběru dat a současně je klíčem ke vstupu do příslušných databází o vlastnostech identifikovaných produktů. Umožňuje jak unikátní značení spotřebitelských, obchodních a logistických jednotek v globálním měřítku, tak i použití v interních a speciálních aplikacích.

Chcete získat rychle a jednoduše GTIN kódy pro své podnikání?

Zaregistrujte se ještě dnes, je to opravdu jednoduché, během pár minut.

Pouze kvalitní čárové kódy jsou čitelné

Výsledky zahraničních studií potvrzené sérií systematických kontrol kvality čárových kódů ze strany GS1 Czech Republic prokázaly, že ruční zadávání nefunkčních kódů si v každém hypermarketu vyžádá několik hodin denně. Daná časová ztráta většinou převyšuje jednu kompletní směnu pokladní. Jinými slovy: v každé pobočce obchodního řetězce pracuje minimálně jedna kasa pouze pro manuální zadávání kódů. Významný potenciál pro úspory je tedy neoddiskutovatelný.

Důležitost kvalitního provedení čárových kódů je v posledních letech ještě kritičtější, a to s rostoucí popularitou samoobslužného skenování. Bezchybné fungování systému samoobslužného nakupování (ať již s pomocí zapůjčených terminálů nebo s mobilní aplikací) je závislé na vysoké úrovni kvality čárových kódů označujících prodávané zboží. Obtížně dekódovatelný nebo dokonce nesnímatelný symbol by pro zákazníka znamenal nepříjemnou komplikaci. Namísto úspory času, kterou si od řešení slibuje, by byl zdržený vyhledáním pomoci personálu prodejny. Anebo by si vybral podobný produkt jiné značky.
Dbejte na kvalitní provedení vašich čárových kódů. Jejich bezproblémové snímání je možné ověřit s využitím naší služby verifikace kvality čárových kódů.