×
×

GCP

GCP, GS1 Company Prefix

Abyste mohli identifikovat produkty, které prodáváte, potřebujete jedinečné číslo GTIN. Každý GTIN začíná identifikačním číslem vaší firmy – tzv. GS1 Company Prefixem (GCP). GCP se skládá z předčíslí České republiky 859 a následujícím 4 až 6timístným identifikačním číslem registrované firmy.

Váš GS1 Company Prefix obsahuje 7 až 11 číslic, v závislosti na tom, kolik čísel GTIN potřebujete. Svoje GCP můžete použít k vytvoření různých typů čísel v závislosti na tom, zda identifikujete produkty, obchodní balení, palety, majetek, umístění nebo jiné položky.

Proč potřebuji nové GCP pro nový rozsah čísel?

Identifikační číslo GTIN pro označování vašich produktů se obvykle skládá z 13 číslic. Prvních 7 až 11 číslic představuje vaše identifikační číslo firmy GCP přidělované GS1 Czech Republic. Délka předčíslí určuje, kolik čísel obdržíte – čím kratší je GCP, tím více čísel získáte. Poslední číslice GTIN je kontrolní, vypočítává se automaticky, aby byla zajištěna funkčnost čárového kódu.

Zbývající číslice uprostřed se tedy používají k jedinečné identifikaci vašich produktů – a ty tvoří váš rozsah GTIN. Jakmile vyčerpáte čísla ve svém aktuálním rozsahu, není možné přidat další čísla začínající stejným prefixem GCP. Proto je vám vydán nový prefix.