×
×

Přidělení GTIN

Získejte GTIN a prodávejte

Global Trade Item Number je číslo určené pro jednoznačnou identifikaci produktu. Vidíte je pod čárovými kódy GS1 téměř na každém výrobku na světě. Čárový kód umožňuje jejich automatické strojové načítání v různých procesech v dodavatelském řetězci a samozřejmě na POS – v pokladních zónách obchodů. Zatímco na americkém trhu jsou GTIN tvořena 12 číslicemi, ve všech ostatních regionech světa mají 13 číslic.

Kromě toho se můžete setkat se zkrácenou osmimístnou variantou čísla GTIN určenou pro malé produkty. Čísla GTIN se používají také k identifikaci produktů prodávaných on-line. Pouze čísla GTIN vydaná licencovanými pobočkami GS1 mají garantovánu globální jedinečnost a plnou funkčnost.

Při hledání informací o číslech GTIN jste možná narazili na webové stránky nabízející čárové kódy za levnou jednorázovou sazbu. Tito prodejci nejsou součástí globální organizace GS1 a nejsou oprávněni nabízet čísla GS1. Globální jedinečnost a funkčnost čísel GTIN od neautorizovaných prodejců nelze zaručit a proto jejich použití důrazně nedoporučujeme.

Kolik čísel GTIN resp. čárových kódů GS1 potřebujete?

  • Uvedení nového produktu na trh na příkladu výrobku oděvního průmyslu:
  • Uvedení nového produktu na trh na příkladu potravinářského výrobku:
10 triček
9 barev
4 velikosti
360 GTIN / čárových kódů
2 cereální tyčinky
2 varianty
1 multipack
5 GTIN / čárových kódů