×
×

GS1 Czech Republic v představenstvu SOCR ČR

GS1 Czech Republic v představenstvu SOCR ČR

20.05.2024

Minulý týden proběhla valná hromada Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) spojená s volbami. Do funkce prezidenta na další pětileté období byl zvolen dosavadní prezident Tomáš Prouza. Viceprezidenty se stali Patrik Dojčinovič a Václav Stárek. Jednou z klíčových priorit SOCRu na další období je mj. rozvoj a modernizaci obchodu v ČR s důrazem na automatizaci a snižování nákladů.

Do patnáctičlenného představenstva byli dále zvoleni: Pavla Cihlářová (GS1 Czech Republic), Vladimíra Jičínská (Albert Česká republika), Libor Knot (Asociace horských středisek ČR), Jan Vetyška (Asociace pro elektronickou komerci), Vít Pravda (Lidl Česká republika), Jiří Nehasil (Makro Cash & Carry ČR), Miroslav Pajonk (Maloobchodní síť Hruška), Karol Jakubek (Rossmann), Jan Dvořák (SIKO Koupelny), Pavel Březina (Svaz českých a moravských spotřebních družstev), Jiří Novák (U & Sluno) a Přemysl Průša (VŠE v Praze).

SOCR ČR (zal. 1990) zastupuje přes 6 000 podnikatelů v oblasti obchodu, gastronomie, cestovního ruchu a služeb, kteří vytvářejí 492 000 pracovních míst. Po Svazu průmyslu a dopravy ČR představuje druhý největší zaměstnavatelský svaz u nás. Je nezávislým a dobrovolným sdružením asociací, aliancí, družstev a firem podnikajících v malo- a velkoobchodě, gastronomii, cestovním ruchu a ve službách.