×
×

Jan Žák novým členem výboru GS1 Czech Republic

Jan Žák novým členem výboru GS1 Czech Republic

02.04.2024

Na posledním zasedání se výbor GS1 Czech Republic rozšířil o Jana Žáka, ředitele české pobočky Dr. Max, kterou provozuje ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING. Řídicí orgán tuzemského zastoupení globální standardizační organizace GS1 má tak nyní devět členů.

Jan Žák do výboru přináší bohaté zkušenosti z vedoucích pozic ve společnostech AHOLD Czech Republic (ředitelem Hypermarketu Liberec), Ahold Polska i v polské, bulharské, kazašské, české a následně slovenské pobočky Makro / Metro C&C.

Před šesti lety se profesní dráha Jana Žáka protnula s přední evropskou sítí lékáren Dr. Max. Společnost je přítomna v osmi evropských zemích a nadále expanduje. Jan Žák zpočátku vedl její slovenskou pobočku a nyní již více než rok působí na postu CEO Dr. Max Czech Republic. Pro GS1 Czech Republic budou jeho zkušenosti ze sektoru pharma velmi cenné.

V čele výboru nadále stojí Pavel Moravec (Nestlé Česko). Viceprezidentem je Petr Beran (Albert Česká Republika). Skupinu obchodníků dále reprezentují Luboš Rybár (GLOBUS) a Jozef Šimo (MAKRO Cash & Carry ČR). Za sektor logistiky je ve výboru přítomen Michal Durda (HOPI HOLDING), poskytovatele řešení zastupuje Jan Příhoda (KODYS), výrobce Petr Šyc (Mondelez Europe) a Michal Weirich (WELEDA).