×
×

Na návštěvě v dm drogerie markt

Na návštěvě v dm drogerie markt

30.03.2023

Koncem března se sešli členové pracovní skupiny Benchmarking a OSA na dalším z workshopů pořádaných platformou ECR. Hostitelem byl nový člen Česko-slovenské iniciativy ECR – dm drogerie markt.

Na začátku roku se k Česko-slovenské iniciativě ECR připojili noví členové – dm drogerie markt a MARS Czech. První jmenovaná společnost po krátkém čase pozvala své dodavatele k setkání v rámci pracovní skupiny Benchmarking a OSA. Pozvání přijaly společnosti Colgate – Palmolive Česká Republika, Henkel ČR, L’Oréal Česká republika, Nestlé Česko, Procter and Gamble Česko, Reckitt Benckiser (Czech Republic), UNILEVER ČR a český výrobce petfood Vafo Praha. Přítomen byl také zástupce společnosti WEINDEL LOGISTIK SERVICE CZ, která pro dm drogerie markt zajišťuje logistické služby, dále společnosti Logio a ppm factum. Workshopu se zúčastnila i manažerka EDI v GS1 Czech Republic Hana Strahlová.

Největší řetězec drogerií v ČR netřeba dlouze představovat. Dm drogerie markt u nás provozuje 251 prodejen a zaměstnává více než 4100 lidí. Prodejny dm najdeme v dalších třinácti zemích Evropy; nejnověji německý koncern expandoval loni do Polska. Celkem v Evropě funguje 3945 prodejen. Tuzemská pobočka je dceřinou společností dm Rakousko a v letošním roce oslaví 30. výročí otevření první prodejny. Tu najdeme v Českých Budějovicích, kde má společnost také centrálu. Logistické zázemí řetězce tvoří centrální sklad v Červeném Kříži v severní části Jihlavy, sklad v CTParku v Měchnově u Divišova, materiálový sklad Plandry u Jihlavy a externí sklad e-shopu v Pohořelicích.

Setkání pracovní skupiny Benchmarking a OSA proběhlo v centrálním skladu. Trojpodlažní budovu v Červeném Kříži o celkové ploše 21 136 m2 obsluhuje přibližně 400 zaměstnanců. Worskhop vedli prokurista a vedoucí resortu logistiky Petr Vaněček a vedoucí oddělení centrální a filiálkové dispozice Vojtěch Nepraš. Po zajímavé diskuzi na téma zajištění dostupnosti zboží a spolupráce s dodavateli následovala prohlídka skladu. ECR a GS1 Czech Republic děkují dm drogerie markt za pozvání do svých prostor a informačně bohatou prezentaci!