×
×

Oslava 40. jubilea v Uhelném mlýně

Oslava 40. jubilea v Uhelném mlýně

06.11.2023

GS1 Czech Republic má za sebou významný den. Oslavila 40. výročí svého založení! Pro tento vzácný večer jsme zvolili osobité místo – modernizovaný průmyslový areál Uhelného mlýna z přelomu minulého století v Libčicích nad Vltavou. Na místo hosté dorazili speciálním vlakem.


Slavnostním večerem provázel Pavel Anděl, jehož hlas mohou uživatelé Systému GS1 znát i z našich instruktážních videí. Pro publikum připravil atraktivní pásmo představující nejdůležitější milníky ve vývoji standardizace u nás i ve světě, prokládané klipy z daného období. Na pódium nejprve pozval Jaroslava Camplíka, který stál na počátku standardizace u nás, po dlouhá léta zastával post prezidenta GS1 Czech Republic a reprezentoval naši organizaci i v mezinárodním výboru GS1.


Po něm promluvil Jan Příhoda, ředitel technologické společnosti KODYS, která patřila mezi zakládající členy EAN Československo.


S blahopřáním na pódium vystoupil Michal Dupkala, CEO GS1 Slovakia. Se slovenskou organizací má GS1 Czech Republic čilou spolupráci, mimo jiné i v oblasti GDSN katalogu produktových dat Synfony, který je na Slovensku k dispozici již druhým rokem. Na slovenského ředitele navázal viceprezident GS1 Czech Republic Petr Beran, který se podělil o vzpomínky na zavádění standardů pro sdílení transakčních dat EDI. V implementaci EDI patřila Česká republika v 90. letech mezi evropské průkopníky. Následně slovo patřilo Pavlu Moravcovi, který se stal prezidentem GS1 Czech Republic počátkem letošního roku.


Pavel Anděl poté na pódium pozval Gabrielu Drastichovou, ředitelku Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška. Sdružení GS1 Czech Republic je dlouholetým partnerem nadačního fondu a slavnostní večer využilo k předání peněžitého daru. Společenské setkání vyvrcholilo vystoupením hudební formace So Fine. Všem hostům a gratulantům děkujeme.Tisková zpráva ke 40. výročí GS1 Czech Republic je ke stažení na stránkách tiskového střediska.