×
×

GS1 Digitální link

Všechny informace v jednom kódu

GS1 Digitální link přináší novou úroveň využití standardů GS1 pro identifikaci. Nově z nich dělá součást webu. Identifikační klíče GS1 jako např. GTIN se tak stávají vstupní branou k informacím pro spotřebitele. Pomáhají posilovat věrnost značce, zajištují kvalitnější informace o sledovatelnosti v rámci dodavatelského řetězce i informace o bezpečnosti pacientů a další.

Tam, kde adresa URL obvykle odkazuje na jednu konkrétní webovou stránku, GS1 Digitální link umožňuje připojení ke všem druhům informací mezi firmami navzájem a mezi firmami a spotřebiteli.

Standard GS1 Digitální link umožňuje propojení B2B a B2C informací společně s digitálním obsahem uloženým na webu pomocí webové adresy (URI).

Spustit video

Stávající čárový kód pro POS odkáže zákazníka na digitální obsah

Využijte stávající čárový kód (převládající EAN-13) pro zprostředkování doplňkových informací z webu. Využijte nový standard GS1 Digitální link.

Jeden čárový kód může vykonávat více funkcí. Není nutné na produkt přidávat nový čárový kód pokaždé, kdy je potřeba změnit či přidat další produktovou informaci. Zatímco nosiče dat, vytisknuté za účelem krátkodobé nebo jednorázové propagační akce, nelze opakovaně použít, GS1 Digitální link umožňuje aktualizovat informace v reálném čase při využití stále stejného čárového kódu.

Než začnete uvažovat o přidání dalšího datového nosiče na obal vašeho produktu, zvažte, zda je to nezbytné a nelze využít stávající.

GS1 Digitální link i pro 2D kódy

GS1 Digitální link aktivuje čárové kódy pomocí jednoduché standardizované webové struktury. Standard lze použít pro kódování do lineárních i 2D datových nosičů.

Výrobci, distributoři i obchodníci mohou tímto způsobem elegantně propojit spotřebitele se všemi relevantními informacemi o výrobku. Zavedení standardu GS1 Digitální link neznamená žádnou změnu v současném užívání čárového kódu EAN-13. Produktové obaly není potřeba měnit. Nové je pouze využití datového nosiče, kdy GS1 Digitální link umožňuje vyjádření GS1 klíčů a dat atributů ve formátu, který lze použít pro web.

Standard GS1 Digitální link definuje, jak mají být strukturovány webové adresy, aby obsahovaly další informace o produktu nebo i další GS1 identifikační klíče (GLN nebo SSCC).