×
×

Produktové fotografie

Velká část zboží se prodává on-line. Výrobce ani obchodník se v e-commerce neobejde bez kvalitních produktových fotografií. Požadavky obchodníků na to, jak má produktová fotografie vypadat, se však často různí. Pořizování a správa fotografií stejného produktu v mnoha různých formátech, rozlišeních, velikostech, úhlech apod. přináší náklady navíc.

Doporučení pro český trh

Máme pro vás řešení. GS1 Czech Republic ve spolupráci s devíti obchodníky ze sektoru potravin a drogerie připravila užitečnou příručku. Najdete v ní náležitosti, které by měly splňovat fotografie vašich produktů určené českým obchodníkům pro využití k on-line prodeji.

Pravidla jsme sestavili tak, aby vyhovovala požadavkům co největší skupiny českých obchodníků, a přitom byla v souladu s mezinárodním standardem GS1 pro produktové fotografie.

Jelikož požadavky obchodníků na produktové fotografie aktuálně nejsou zcela shodné, soustředí se náš manuál na vlastnosti, které jsou sjednocené.
U vlastností, které sjednocené nejsou, je popsán požadavek většiny odběratelů včetně upozornění na odlišnosti u některých obchodníků. Dodavatel by však měl vždy vycházet zejména z konkrétních požadavků svých obchodních partnerů.

Obchodníkům, kteří požadavky na produktové fotografie aktualizují nebo je vytvářejí poprvé, je doporučeno převzít jednotná a většinová doporučení z této příručky. Naším cílem je, aby český trh těmito postupnými kroky dospěl k jednotným požadavkům na produktové fotografe.

Globální standard GS1

Globální standardy GS1 pro oblast produktové fotografie nabízejí detailní doporučení i pro řadu dalších typů obrázků či sektorů. Zmínit můžeme například doporučení pro fotografie v sektoru zdravotnictví nebo tzv. Mobile Ready Hero Images, které jsou optimalizované pro zobrazení na mobilních zařízeních. Veškeré informace (v angličtině) naleznete zde.