×
×

SSCC

SSCC (Serial Shipping Container Code)

Pro označování logistických jednotek, například palet či kontejnerů, je v Systému GS1 určen tzv. SSCC kód (Serial Shipping Container Code). Je povinně součástí každé GS1 logistické etikety v provedení čárového kódu GS1-128.

Tato standardní číselná struktura je 18místná. Je tvořena zleva tzv. logistickou variantou, přidělenou emitentem, která může mít hodnotu 0–9. Následuje GCP, pořadové/sériové číslo logistické jednotky a kontrolní číslice.

 

Spustit video

SSCC a sledovatelnost

Systém GS1 podporuje kvalitu, bezpečnost a snadnou sledovatelnost produktů v dodavatelském řetězci. Bezpečnost potravin, sledovatelnost produktů a schopnost efektivního stažení závadných výrobků z trhu jsou globální témata, která se promítají i legislativních požadavků EU. Naplnit veškeré požadavky kladené na výrobní i obchodní společnosti není vždy jednoduché.

Systém GS1 nabízí spolehlivé řešení pro sledovatelnost. Umožňuje efektivní způsob stažení problematických výrobků z trhu na úrovni palety označené jedinečným identifikátorem SSCC. Zavedení standardů GS1 dává solidní základ pro posílení obchodních procesů v rámci logistických řetězců pro usnadnění řešení problematiky sledovatelnosti a bezpečnosti produktů.

Chcete získat rychle a jednoduše GTIN kódy pro své podnikání?

Zaregistrujte se ještě dnes, je to opravdu jednoduché, během pár minut.