×
×

Udržitelnost pro výrobu a obchod poosmé

Udržitelnost pro výrobu a obchod poosmé

22.05.2023

Společnost Press21 na středu 14. 6. připravila další ročník oblíbeného semináře o udržitelnosti v byznysu. Na akci budou představeny zkušenosti a případové studie firem a institucí, které udržitelnost úspěšně začlenily do svých aktivit.

8. ročník semináře Udržitelnost pro výrobu a obchod se bude konat v konferenčním centru Magenta Experience Center na adrese Na Pankráci 86, 140 00 na Praze 4. Termín konání: 14. 6. 2023.
Na akci vystoupí mj. zástupci společností Ipsos, Lidl Česká republika, Thimm pack’n’display, Kaufland Česká republika, Nadace Via a Tchibo Praha. Dále zde budete moci potkat představitele Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, CIRA Advisory, Institutu cirkulární ekonomiky či Eversheds Sutherland a PwC.

Obaly a udržitelnost

V programu vystoupí také Tomáš Martoch, manažer ECR v GS1 Czech Republic, na téma udržitelné obaly: „Hovoříme-li o udržitelnosti výrobků, nemůžeme pominout i problematiku jejich obalů. Z jakých materiálů je obal vyroben, jak je zajištěn jejich zpětný odběr, třídění a recyklace. Ale i znovu použitelnost recyklovaných materiálů jako suroviny pro opětovné použití pro výrobu obalů. Ve spolupráci Česko-Slovenské Iniciativy ECR a Obalového institutu Syba byl připraven společný projekt, jehož první úkoly jsou – připravit Národního průvodce obalovým designem pro recyklaci a zároveň vytvořit společnou platformu pro spolupráci a sdílení zkušeností. Základem je přitom Globální průvodce návrhem obalů, připravený našimi kolegy v ECR Community a World Packaging Organization.“

Více informací najdete zde.