×
×

Verified by GS1: již 150 milionů produktů

Verified by GS1: již 150 milionů produktů

14.12.2021

Minulý měsíc bylo dosaženo důležitého milníku: počet unikátních produktů, jejichž identitu lze ověřit pomocí globální služby Verified by GS1, přesáhl 150 milionů.

Ve fyzickém světě obchodu i v digitálním prostředí e-commerce platí, že jedinečná a trvalá identifikace produktů umožňující konzistentní a přesně sdílení dat o produktech je základem fungování dodavatelsko-odběratelského řetězce. Identifikátor produktu GTIN (Global Trade Item Number) hraje klíčovou roli v digitální transformaci průmyslu tím, že spojuje produkty s přesnými daty.

Organizace GS1 v listopadu zaregistrovala více 150 milionů GTIN, které výrobci nahráli do GS1 Registry Platform. Služba Verified by GS1 využívá tuto platformu k tomu, aby obchodníkům a on-line tržištím umožnila ověřit informace o produktu a název společnosti (společnosti nebo subjektu, který licencoval GTIN) jejich porovnáním s údaji zadanými vlastníkem značky. Verified by GS1 s robustní databází umožňují správnou identifikaci položek ve fyzickém i virtuálním světě.

Co je Global Registry Platform

GRP, Global Registry Platform je globální registr identifikačních čísel spravovaný globální standardizační organizací GS1. Spravuje všechny identifikační klíče GTIN, které se do něj automaticky nahrávají prostřednictvím služby GS1 Activate (servis pro správu GTIN a GLN uživatelů) nabízené jednotlivými národními organizacemi GS1. Pro vyhledávání a ověřování identifikačních čísel GTIN uložených v Global Registry Platform slouží nástroj Verified by GS1. Na českém trhu bude zprovozněn v příštím roce.