×
×

Coca-Cola HBC dalším držitelem Lean & Green Europe Award

Coca-Cola HBC dalším držitelem Lean & Green Europe Award

15.06.2023

Dne 13. 6. 2023 se uskutečnilo setkání s novináři a obchodními partnery společnosti Coca-Cola HBC v prostorách výrobního závodu v Praze – Kyjích. Milan Svejkovský, manažer logistiky společnosti Coca-Cola HBC, zde představil aktivity v oblasti udržitelnosti a udržitelné logistiky. Na základě úspěšného auditu akčního plánu získala společnost ocenění Lean & Green Europe Award. Toto ocenění předal Stanislav Martínek, Supply Chain Manager společnosti Nestlé a spolupředsedající Česko-Slovenské Iniciativy ECR.

Pavla Cihlářová, CEO GS1 Czech Republic k udělení ocenění společnosti Coca-Cola HBC uvedla: „Gratuluji společnosti Coca-Cola HBC k získání ocenění Lean & Green Europe Award. Je zřejmé, že problematika udržitelnosti a snižování CO2 v retailu a logistice bude v nadcházejícím období čím dál tím důležitější. GS1 Czech Republic se této problematice věnuje dlouhodobě. Naším cílem je podpořit přechod na bezpapírovou logistiku se současným zefektivněním procesů nakládky a vykládky. K tomuto poskytujeme odborné zázemí pro využívání standardů GS1 v logistice. V minulosti jsme podpořili například realizaci programu Speed Docking, soutěže o nejrychlejší vykládku kamiónů. A právě rychlost a efektivita vykládky je přímo ovlivněna správným používáním elektronického dodacího listu, správným označováním dodávek prostřednictvím paletových etiket s SSCC kódy. A čím dál důležitější je rovněž kvalita kmenových dat, kde podporujeme využívání GDSN pro synchronizaci kmenových dat.“
Program Lean & Green Europe je dostupný v 15 zemích Evropy a v Kanadě a je do něj aktivně zapojeno přes 550 společností. Realizaci programu Lean & Green Europe v České republice zajišťuje Česko-Slovenská Iniciativa ECR za podpory organizace GS1 Czech Republic a ve spolupráci s prémiovým partnerem programu společností EY Česká republika.