×
×

Informujeme prodejce na marketplacech

Informujeme prodejce na marketplacech

30.04.2024

Reagujeme na rostoucí zájem o know-how pro úspěšný prodej na on-line tržištích. Pro zájemce o toto odvětví byznysu jsme připravili novou sekci na našich stránkách. Alfou a omegou podnikání na marketplacech je správná identifikace produktů pomocí čísel GTIN.

Čísla GTIN od svých partnerů vyžaduje převážná většina on-line tržišť v čele s největšími hráči, jako je Allegro či Amazon. Marketplacům GTIN usnadňují zalistování produktů a podporují fungování katalogů zboží. S jejich využitím lze ověřovat autentičnost výrobků ve vyhledávači Verified by GS1 a strukturovat svoji rozmanitou nabídku tak, aby byla pro zákazníky uživatelsky přívětivá.

Čísla GTIN pomáhají zefektivnit interní procesy tržišť a v neposlední řadě zvyšují viditelnost produktů on-line. Tyto identifikátory jsou totiž součástí algoritmu Google a produkty doplněné o GTIN se umisťují výše ve výsledcích vyhledávání. Podle Google dosahují položky s GTIN o 40 % více zobrazení a až o 20 % více konverzí.
Pokud se rozhodnete prodávat své zboží na marketplacech, potřebná čísla GTIN získáte v GS1 Czech Republic. Vše podstatné o jejich fungování se dozvíte ZDE.