×
×

Logistické etikety a SSCC

Rodné číslo logistické jednotky

Standard SSCC (Serial Shipping Container Code, sériové číslo logistické jednotky) pro jednotnou identifikaci logistických jednotek byl vyvinut pro jednoduché sledování produktů v dodavatelském řetězci. Spolu s dalšími standardy GS1 pro identifikaci dokáže zprostředkovat informace o obsahu každé logistické jednotky.

Výhody používání SSCC:

  • Pouhá jediná etiketa pro pohyb položky celým dodavatelským řetězcem
  • Vylepšené kontrolní postupy ve skladování a distribuci
  • Jedinečná identifikace homogenních i heterogenních palet
  • Efektivní propojení s obchodními zprávami EDI
  • Minimalizace nákladů na identifikaci díky použití mezinárodního standardu
  • Automatizace a efektivní manipulace s přepravními jednotkami a jejich obsahem
  • Zvýšená rychlost zpracování zásilek
  • Vylepšené párování dodávek s fakturami

GS1 logistické etikety

Používání GS1 logistických etiket o velikosti A5 (148 mm x 210 mm) ke sledování palet a dalších logistických jednotek je efektivní a nezbytnou součástí řízení dodavatelského řetězce. V rámci GS1 logistické etikety je klíčovým identifikátorem SSCC sloužící k jedinečné identifikaci každé konkrétní palety.

Logistické etikety GS1 umožňují prezentovat informace ve standardním, mezinárodně uznávaném formátu. Pro kódování SSCC se používají čárové kódy GS1-128. Tyto datové nosiče také slouží ke kódování dalších informací o obsahu logistické jednotky.

Kromě palet lze GS1 logistické etikety použít např. pro sudy s chemikáliemi, role látek nebo papíru, palety se surovinami, díly nebo jednotlivé obchodované položky.

Kódování informací o obsahu palety

Podrobnosti o obsahu logistické jednotky, jako jsou GTIN produktů na paletě, jejich množství, čísla šarží a data exspirace mohou být na stejné GS1 logistické etiketě vyjádřeny doplňujícími čárovými kódy GS1-128. Stejně jako SSCC jsou různé typy informací definovány pomocí aplikačních identifikátorů GS1 AI, které jsou uznávány a používány stejným způsobem všemi společnostmi v rámci globálního dodavatelského řetězce.

Kdykoli je to možné, jsou různé sady informací spojeny (zřetězeny) do jednoho symbolu, což zajišťuje nejefektivnější využití dostupného prostoru.