×
×

GTIN pro Allegro

On-line prodej na Allegru

Allegro patří mezi největší obchodní platformy v Evropě v sektoru e-commerce. Desítkám tisíců společností umožňuje prodávat své produkty v širokém spektru kategorií na jednom místě.

Katalog Allegra na bázi GTIN

Číslo GTIN je povinný atribut u zhruba poloviny produktových kategorií Allegra. Pokud jste uživatelem Systému GS1 a používáte GTIN k identifikaci svého zboží, nic vám nebrání na Allegru začít prodávat.
Jedinečnost čísla GTIN umožňuje identifikovat produkty v katalogu zboží Allegro. GTIN je jedním ze základních prvků, na nichž je katalog produktů Allegro postaven. Umožňuje seskupovat nabídky se stejnými produkty a zobrazovat je ve formě jedné produktové karty.

Zalistování zboží pouze s čísly GTIN od GS1

Nezbytnou podmínkou při zalistování zboží s čísly GTIN je, aby tato čísla byla evidována v Globálním registru GS1 a mohla být díky tomu automaticky verifikována.
Vkládat GTIN do Globálního registru GS1 mohou výhradně firmy registrované do Systému GS1. V České republice podnikatelé přiřazují čísla GTIN k produktům pomocí nástroje Activate. Tím je zaručeno, že čísla jsou generována z číselné řady patřící k legálně přidělenému GS1 Company Prefixu (předčíslí vaší firmy v sekvenci čísla GTIN).

Proč je číslo GTIN důležité?

  • Vyhledávání produktů podle GTIN poskytuje nejpřesnější výsledky.
  • Správné propojení nabídek s produkty je možné pouze díky identifikátoru GTIN.

Jak přidat zboží do katalogu Allegra?

Vše, co musíte udělat, je vyplnit zalistovací formulář s údaji o produktu. Uvedete číslo GTIN a vystavíte nabídku. Allegro na základě údajů ze základních parametrů vytvoří produkt v katalogu zboží a automaticky s ním propojí vaši nabídku.

Pokud jste výrobcem nebo distributorem produktů, které prodáváte, můžete snadno přenést databázi produktů přímo do Allegra. Allegro doplní katalog zboží o produkty s vašimi ověřenými údaji. Již nebudete muset přidávat nové položky do katalogu Allegra sami a to vám výrazně urychlí proces vytváření nabídky.

Jak na chyby s GTIN

Co dělat, pokud váš GTIN použil jiný prodejce a vy nemůžete zalistovat své produkty?

Jedním z problémů, se kterými se účastníci systému GS1 setkávají při prodeji na Allegru, je konflikt čísla GTIN a produktu. Jinými slovy se v katalogu Allegro vyskytne produkt, kterému bylo přiděleno číslo GTIN, které ve skutečnosti tomuto produktu neodpovídá.

Jak to vyřešit?

Napište zprávu Allegru prostřednictvím kontaktního formuláře. Označte čísla GTIN, která jsou k produktům nesprávně přiřazena, a připojte certifikát vydaný GS1 pomocí nástroje Activate. Podkladem pro ověření údajů hlášených prodejcem je databáze čísel GTIN - Globální registr.

Je dobré vědět

Za produktová data zadaná do GS1 Activate zodpovídá uživatel Systému GS1, tedy vaše společnost. Ujistěte se, že informace o produktu jsou spolehlivé, co nejúplnější a odpovídají údajům, které zadáte na Allegru.
Pamatujte, že kódy GTIN můžete přidělovat pouze produktům, pro které jste vlastníkem značky – pouze tak bude zachován základní princip používání kódů GTIN: 1 produkt = 1 GTIN
Vyplatí se doplnit produktové fotografie. Vizuální identifikace produktu je nesmírně důležitá v kontextu on-line prodeje, kde produkty vystavené mnoha prodejci, i když se liší, mohou vypadat velmi podobně nebo dokonce identicky.

Pro více informací využijte kontaktní formulář v sekci Prodávám na stránkách Allegro.cz.