×
×

Právě vrcholí hodnocení Obalu roku

Právě vrcholí hodnocení Obalu roku

29.08.2023

Soutěž o nejlepší obalová řešení Obal roku certifikovaná World Packaging Organisation je branou do světové soutěže WorldStar Packaging Awards. V odborné porotě je zastoupena GS1 Czech Republic.

Prestižní certifikovaná soutěž Obal roku každoročně vyzdvihuje nejlepší inovace, kreativitu a udržitelnost v oblasti obalového průmyslu. Tato významná platforma pro prezentaci nejnovějších trendů a technologií oceňuje tvorbu špičkových designérů s ohledem na životní prostředí a společnost.

Každý přihlášený vzorek je pečlivě posuzován na základě kritérií, která představují širokou škálu aspektů obalového designu, inovace a udržitelnosti. Tato kritéria jsou důležitá pro posouzení kvality a přínosu obalu, jak esteticky, tak i z hlediska praktického a environmentálního.

Porota detailně posuzuje tato kritéria: míra inovace, funkčnost, technické zpracování, design a konstrukční podoba, udržitelnost a společenská odpovědnost. Hodnocení probíhá 29. až 31. srpna.

Snímatelnost obalu na POS

Kritérium funkčnost v sobě zahrnuje také bezproblémovost snímání obalu resp. produktu na POS. V porotě proto tradičně zasedá pracovník GS1 BarCodes a hodnotí provedení a kvalitu čárových kódů na přihlášených obalových řešeních.

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže v kategoriích automotive/přepravní a průmyslové obaly, čistící a prací prostředky, dárkové obaly, design touch, e-commerce, elektronika a spotřebiče, etikety, farmaceutické produkty, grafika a design, kosmetika, marketing, nápoje, pet food, pop & pos displeje, potraviny, procesy a technologie, pivní design touch – plechovka, pivní design touch – láhev, pivní design touch – etiketa a ostatní proběhne v rámci slavnostního večera na kongresu Obalko 19. října.  

Kromě toho zde budou předány speciální ceny předsedkyně poroty, udržitelnosti a Packaging Print Prize za výjimečnou kvalitu nebo inovaci v potisku obalu.