×
×

Seminář vybavení prodejny posedmé

Seminář vybavení prodejny posedmé

13.11.2023

„Efektivně, digitálně, automatizovaně,“ takový byl podtitul proběhlého semináře zaměřeného na problematiku zvyšování efektivity prodejen pořádaného společností Press21 (vydavatel časopisu Retail News).

Sdružení GS1 Czech Republic je tradičním partnerem semináře Vybavení prodejny. Na sedmém ročníku oblíbené akce se podílelo prezentací „Jak by vypadal svět bez čárového kódu?“, kterou připravila ředitelka Pavla Cihlářová. V ní nastínila další vývoj automatické identifikace v maloobchodě, především očekávanou migraci na 2D kódy, jako hlavní datové nosiče pro identifikaci spotřebitelských jednotek.


Seminář pořádaný pod odbornou záštitou Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR se konal v pražském centru Magenta Experience. Úvodní slovo měl expert na maloobchod Zdeněk Skála. Představil hlavní trendy v rozhodování zákazníků a jak se mění nákupní proces.
O roce zkušeností s provozem rostoucí sítě automatizovaných prodejen COOP 24/7 (projekt získal loni první cenu v kategorii inovace v soutěži Mastercard Obchodník roku na Retail Summitu) hovořil Lukáš Němčík ze Svazu českých a moravských spotřebních družstev.
 
Následovaly prezentace o skladovém a pokladním SW (Radek Nachtmann, P.V.A. systems), integraci moderních retailových technologií do regálových systémů (Lukáš Brýdl, Gondella CZ; Jakub Ilavský, Adastra), prezentačních platformách na prodejní ploše (Martin Rösler, VKF Renzel ČR), komunikačních systémech pro personál prodejen (Tomáš Lachman, Joyce ČR) či řešení pro kontrolu bezpečnosti potravin (Martin Vojtěchovský, Testo).


O tom, že automatická prodejna nemusí nabízet jen potraviny posluchače ubezpečil Luboš Rejchrt, provozní ředitel společnosti Plaček Group, který představil samoobslužné řešení v řetězci s chovatelskými potřebami Super zoo. David Capoušek ze společnosti NetRex referoval o širokém potenciálu využití kamer na prodejní ploše. Tato zařízení totiž umějí mnohem více než pouhý bezpečnostní dohled. Závěr semináře patřil příbuznému tématu – využití kamerových systémů v kontextu zákoníku práce a GDPR. O tom, na co by si měly dát firmy pozor, hovořil Marek Poloni z advokátní kanceláře Eversheds Sutherland.