×
×

Vítáme novou manažerku pro sektor zdravotnictví

Vítáme novou manažerku pro sektor zdravotnictví

08.01.2024

Odvětví zdravotní péče z hlediska standardizace představuje jeden z nejperspektivnějších sektorů. GS1 Czech Republic je v něm aktivní již více než deset let. Intenzivně spolupracuje s řadou zdravotnických subjektů s cílem prosadit standardy GS1, aby i v této oblasti přinesly výhody, pro které se pevně etablovaly zejména v retailu. Vedle vyšší provozní efektivity, snížení neproduktivní administrativní činnosti personálu nebo např. redukce prostředků vázaných ve skladových zásobách navíc přinášejí další, jen těžko ocenitelný benefit – vyšší bezpečnost pacientů a ochranu lidských životů.

Podpora procesů v nemocnicích
Standardy GS1 jsou ve zdravotnictví již po několik let rutině využívány v oblasti verifikace léčivých přípravků. Obdobně pomáhají v identifikaci zdravotnických prostředků, kde se postupně rozšiřují na další kategorie těchto produktů. Velký potenciál má standardizace v oblasti nemocničních procesů, administraci léčiv nebo v řízení zásob, jejich objednávání apod. GS1 Czech Republic proto vyvíjí značné úsilí v osvětě u benefitů standardů ve zdravotnických zařízeních.
Dobrých výsledků se nám daří dosahovat také v propagaci globální datové synchronizace (GDSN). V současné době se rozvíjí spolupráce s několika českými nemocnicemi, které si uvědomily výhody práce s elektronickými katalogy produktových dat. Je to logické: poskytovatelům zdravotní péče GDSN nabízí možnost jednoduchého připojení k informacím o produktech, se kterými pracují. Právě ve zdravotnictví je typické jejich velké množství, kdy i jeden dodavatel nabízí desítky tisíc položek s různými parametry a údržba takového množství dat prostřednictvím excelu naráží na své limity.

Posila pro sektor zdravotnictví
Se všemi těmito úkoly nově pomáhá Lenka Vondrová. Absolventka Dopravní fakulty ČVUT v Praze a navazujícího ročního studijního programu v USA má za sebou kariéru ve společnosti DHL Global Forwarding. Zde se zabývala logistikou a zasilatelstvím. „V praxi jsem poznala, že mě baví pracovat v týmu na chytrých řešeních, které mohou zjednodušit náš život. To práce v GS1 Czech Republic maximálně naplňuje,“ prozrazuje Lenka Vondrová. Volný čas ráda tráví s manželem a dvěma malými dětmi na procházce, na kole, na horách, na lyžích nebo na výletech vlakem.
Novou manažerku pro sektor zdravotnictví můžete kontaktovat na adrese vondrova@gs1cz.org nebo na telefonním čísle +420 602 458 357.