×
×

Sdílení zkušeností se slovinskou GS1

Sdílení zkušeností se slovinskou GS1

25.09.2023

Návštěvy sesterských organizací přinášejí vždy mnoho inspirace. Letos jsme přijali pozvání od GS1 Slovenia, která mj. hostila velmi zdařilé regionální fórum GS1 in Europe před pěti lety.
Z řady poučných prezentací bychom vyzdvihli představení implementace standardů GS1 (především SSCC) v sektoru cash-handlingu. V tomto odvětví se slovinským kolegům podařilo dosáhnout výrazných úspěchů. Standardy zde využívá dvanáct bank a společnost specializující se na řízení hotovosti.
GS1 Slovenia se dále může pochlubit první implementací Systému GS1 v pečovatelských domech nejen v Evropě, ale i globálně. Standardizace zde pokrývá sledovatelnost zdravotnických prostředků a současně zajišťuje transparentnost péče o klienty. Příbuzní osob umístěných v pečovatelských zařízeních mají díky ní přístup k přesným informacím o poskytnuté péči.

Další oblastí, ve které mohou jít Slovinci příkladem, je součinnost se vzdělávacími institucemi. Za šest let aktivit v této sféře se jim podařilo navázat aktivní spolupráci s 22 vysokými a středními školami.
A protože vzájemné návštěvy členských organizací GS1 jsou o výměně zkušeností a příkladů nejlepší praxe, nemohli jsme zůstat dlužni a nabídli naše know-how. Naši hostitelé se nejvíce zajímali o GDSN, v jehož penetraci mají zatím skromnější výsledky. Produktová data zde od svých dodavatelů přijímají tři řetězce; manažery pro GDSN proto nejvíce zajímal proces zapojování, aby se na očekávanou expanzi datové synchronizace mohli náležitě připravit.