×
×

GTIN

GTIN – Globální číslo obchodní položky

Globální číslo obchodní položky (Global Trade Item Number) pomáhá k identifikaci obchodních položek. Za obchodní položku je považována spotřebitelská, obchodní či logistická jednotka nebo služba, ke které se vztahují určitá kmenová data a kterou lze ocenit, objednat nebo fakturovat v jakémkoliv místě logistického řetězce.

Pro identifikaci obchodních položek jsou využívány standardní číselné struktury GTIN-8, GTIN-13, GTIN-14. Datovým nosičem této základní identifikace může být široké portfolio standardních 1D a 2D kódů, případně EPC/RFID tagů.

Spustit video

Globální číslo obchodní položky (GTIN) je v Systému GS1 určeno k identifikaci obchodních položek. Za obchodní položku se považuje spotřebitelská, obchodní či logistická jednotka nebo služba, ke které se vztahují určitá kmenová data. Položku lze ocenit, objednat nebo fakturovat v jakémkoliv místě dodavatelského řetězce. Přiřazování jednotlivých GTIN zajišťuje samostatně emitent, tj. oprávněný uživatel Systému GS1. Vede příslušnou databázi čísel obchodních položek a za jejich správné přiřazení plně odpovídá. Opakované přiřazení již jednou určité položce přiděleného GTIN je zakázáno. Manuál pro přiřazování GTIN najdete ZDE. Pro snadnou správu portfolia vydaných čísel GTIN uživatelům slouží on-line nástroj GS1 Activate.

GS1 Activate

Nástroj Activate je určený pro firmy zapojené do Systému GS1. Umožňuje generovat identifikační čísla GTIN a GLN, vést číselník vybraných produktových dat / atributů k nim, sdílet tyto informace s Globálním registrem a vytvářet čárové kódy EAN-13 nebo ITF-14. Je to cesta, jak publikovat vaše produkty ve vyhledávači Verified by GS1, který slouží k validaci legálních identifikačních čísel. Vedením číselníku v GS1 Activate zabráníte chybám v číslování, jako jsou duplicity nebo nesprávné kontrolní číslice a také ztrátě dat v případě personálních změn odpovědných osob ve vaší firmě. Číselník je možné jednoduše importovat i exportovat přes šablonu MS Excel.

Chcete získat rychle a jednoduše GTIN kódy pro své podnikání?

Zaregistrujte se ještě dnes, je to opravdu jednoduché, během pár minut.