×
×

Z regionálního fóra GS1 in Europe

Z regionálního fóra GS1 in Europe

30.10.2023

Globální standardizační organizace GS1 se dělí do těchto regionů: GS1 In Europe, GS1 North America, GS1 LatAm + Mexico, GS1 Asia Pacific a GS1 MEMA (Middle East, Mediterranean and Africa). GS1 In Europe je se 49 členskými organizacemi největší. Každoročně pořádá konferenci, poslední proběhla minulý týden v Aténách.

Čtyřdenní fórum přineslo řadu prezentací a diskuzí o dalším vývoji standardizace v evropském regionu. Případová studie z Decathlonu pojednávala o využívání principů cirkulární ekonomiky, přičemž standardizaci v oběhovém hospodářství byla věnováno celé plenární zasedání. Následující prezentace se věnovaly implementaci prvků cirkularity zejména v obalovém hospodářství.

Z dalších vystoupení zaujaly trendy ve výrobě pneu, která se ukazuje po průmyslu baterií a akumulátorů jako jedno z nejperspektivnějších odvětví pro serializaci a adopci tzv. Digitálního pasu produktu. Velmi zajímavé bylo představení programu pro přidělování globálních lokalizačních čísel GLN pěstitelům, zpracovatelům a prodejcům květin ve Francii. Každá farma, ale i prodejní stánek na ulici tak bude mít vlastní číslo GLN, což významně zjednoduší zásobování.

Mezi mnoha dalšími prezentacemi zaujal příspěvek polské členské organizace GS1 na téma evidence čísel GTIN v databázi Global Registry Platform (GRP). Největší tamější marketplace, který na našem trhu provozuje on-line tržiště Mall.cz, ověřuje v globálních registrech všechna čísla GTIN. Podmínkou spolupráce s prodejci je evidence veškerých nabízených produktů přes nástroj pro správu čísel GTIN a GLN Activate do GRP.